• Українська
 • Русский
Каталог товарів
  044 300 24 28
  • 050 373 80 88
  • 067 320 30 19 (Viber)
  sevenspikes.themes.common.filters
  sevenspikes.themes.pavilion.header.preferences
  Пошук

  Види келихів та їхнє призначення

  У повсякденному житті мало хто задумується про те, який келих використати для того чи іншого алкогольного напою. Але якщо ви запрошуєте гостей на вечерю або вирішуєте створити вдома міні-бар, то вам знадобляться різноманітні спеціальні ємності для подачі. Існує багато келихів та склянок різноманітних форм, що дозволяє зберігати аромат та у повній мірі розкривати смак тих чи інших напоїв. Сучасні дизайнери створили чимало цікавих келихів на основі стандартних. Проте сьогодні я розкажу вам про основні класичні форми, а дизайн на свій смак та розсуд обирайте ви.

  Склянка для віскі

  Склянка для віскі

  Широка склянка із товстим дном, зазвичай шести- чи восьмикутної форми. Віскі наливають на 1/3, за бажанням додають лід або содову. Стандартний об’єм склянки для віскі – 300 мл.

  Келих для білого вина

  келих для білого вина

  Чаша довга, трішки звужена зверху – така форма добре утримує аромат вина та робить його смак більш насиченим. Тонка висока ніжка призначена для того, аби тримати келих пальцями, не торкаючись чаші, щоб не нагрівати вино теплом долоні. Об’єм келиха для білого вина – 180-260 мл.

  Келих для червоного вина

  Келих для червоного вина

  Чаша більш широка та відкрита порівняно із келихом для білого. Червоне вино подається кімнатної температури – саме так його аромат максимально розкривається, тож келих для червоного вина можна тримати у долоні. Об’єм 240-255 мл заповнюється на 1/3.

  Лікерна рюмка

  Лікерна рюмка

  Має тонку ніжку, часто прикрашену вирізьбленими кулями або іншими декоративними елементами. Лікерна рюмка може бути із прозорого або кольорового скла. Об’єм рюмки - 25-30 мл.

  Класичний келих для шампанського (флют)

  Келих для шампанського

  Витягнута форма келиха довше утримує бульбашки шампанського всередині напою. Довга ніжка додає витонченості та дозволяє тримати келих пальцями, не нагріваючи вміст теплом долоні. Об’єм келиха для шампанського – 120-200 мл.

  Келих для мартіні

  келих для мартіні

  Верхня частина келиха для мартіні нагадує трикутник. Ніжка тонка та видовжена. Об’єм – 90-240 мл.

  Сніфтер – келих для коньяку

  Келих для коньяку Сніфтер

  Форма розроблена спеціально для розкриття усіх відтінків аромату коньяку. Широку чашу келиха тримають у долоні, аби підігріти напій – так він смакує найкраще. Об’єм келиха – 250-875 мл.

  Келих для коктейлів («Ураган», «Hurricane»)

  Кулих для коктейлів

  Келих  має грушоподібну форму та коротку ніжку. Використовується для коктейлів-лонгів. Особливо ефектно  у келихах «Ураган» виглядають коктейлі, прикрашені тропічними фруктами.

  Стопка, шот

  Стопка, шот

  Традиційно використовується для міцних алкогольних напоїв у чистому вигляді. Проте зараз таку стопку використовують і для міцних коктейлів – шутерів. У високих шотах ефектно виглядають шаруваті коктейлі. Об’єм шотів – 50-100 мл.

  Обирайте посуд для напоїв в інтернет-магазині tohome.com.ua, будьте гурманом та споживайте відповідально!

  ❯❯ Також читайте: Іти в тренажерний зал чи купити гантелі

  Юлія Накогутова
  спеціально для tohome.com.ua

   

  Залиште ваш коментар