• Українська
 • Русский
Каталог товарів
  044 300 24 28
  • 050 373 80 88
  • 067 320 30 19 (Viber)
  sevenspikes.themes.common.filters
  sevenspikes.themes.pavilion.header.preferences
  Пошук

  Роман Стівена Кінга "Сяйво": огляд

  Неперевершений Стівен Кінг не перестає дивувати своїх читачів! Його романи – всесвітні бестселери, які не лише читають, а й успішно екранізують. Недарма його називають Продавцем страхів, адже його книги лякають так, що по спині аж бігають мурашки! І одним із таких романів є «Сяйво», який ми пропонуємо читачам для розгляду. За мотивами роману знято однойменний фільм із Дж. Ніколсоном у головній ролі (ви точно бачили популярний кадр із цього фільму, який став відомим мемом). 

  Сім’ю Торренсів важко назвати благополучною. Джек – простий шкільний вчитель, який через пияцтво і постійні невдачі неодноразово «прикладав руку» до дружини і сина, а одного разу – і до учня своєї школи, через що й лишився роботи. Робота в гірському готелі «Оверлук» мала стати для Джека своєрідною «терапією», тут він мав зібратися з думками і написати врешті-решт свій роман, доки його друг знову не влаштує його в школу.

  Після приїзду в готель п’ятирічний Денні дізнається від кухаря Діка Холлорана, що він «сяє», тобто має незвичайний дар, який дозволяє йому читати чужі думки і бачити померлих, а також бачити і чути те, що вже сталося, чи може статися. Кухар застерігає, що «Оверлук» - погане місце, адже в минулому тут скоїлося дещо жахливе і відтоді всі доглядачі сходили з розуму, а попередній доглядач - містер Грейді - перебив усю свою родину і покінчив життя самогубством.

  Коли сім’я залишилась у готелі сама, почали відбуватися дивні і жахливі речі. Денні бачить померлих мешканців готелю і те, як вони померли. У номері 217 він вперше зустрічає живу жінку, яка багато років тому втопилася у власній ванні.

  Джек, знайшовши на горищі альбом із газетними вирізками про події, що відбувалися готелі, помалу сходить з розуму, неначе готель заволодіває ним, показує йому дивні речі, що відбувалися тут раніше. Привиди, яких бачив Джек, стають все реальнішими. Складається враження, що готель ніхто не покидав: ночами тут вирує життя, мешканці веселяться, танцюють та спілкуються, а бармен пригощає Джека випивкою. І він знову зривається на дружині з сином, ламає телефон та радіо - і засніжений у горах готель лишається відірваним від зовнішнього світу. Божеволіючи, Джек перестає слідкувати за готелем, і внаслідок критичного рівня тиску, паровий котел зривається, руйнуючи частину будівлі.

  Що ж далі трапиться з родиною? Чи вдасться Джеку побороти своє божевілля і сім’я стане першою, яку готель залишить живою? Запевняємо, що такого фіналу ніхто не чекав! Поспішайте купити цей неперевершений роман і зануритися в читання. 

  Як це зробити? Дуже просто! Купити книгу «Сяйво» Стівена Кінга можна в нашому інтернет-магазині tohome.com.ua. А також читайте продовження роману під назвою «Доктор сон»!

  Вам буде цікаво прочитати статтю: Роман Стівена Кінга "Чаклун та сфера": детальний огляд

  Іванка Лозинська-Перун
  спеціально для tohome.com.ua

   

  Залиште ваш коментар