• Українська
 • Русский
Каталог товарів
  044 300 24 28
  • 050 373 80 88
  • 067 320 30 19 (Viber)
  sevenspikes.themes.common.filters
  sevenspikes.themes.pavilion.header.preferences
  Пошук

  Роман "Колекціонер" Дж. Фаулза: огляд

  Книга, від читання якої неможливо відірватися! Незвичайний сюжет, що тримає у напруженні, та вдало підібраний автором спосіб подання подій «затягує» читача з головою у непростий світ життя персонажів. Дебютний роман «Колекціонер» англійського письменника Дж. Фаулза свого часу став бестселером, а нині вважається класикою. Критики високо оцінили роботу Дж. Фаулза та назвали роман «Колекціонер» прекрасним філософсько-психологічним трилером. З 1963 року і до цього часу книга лишається одним із найкращих творів у своєму жанрі. Рекомендовано для прочитання тим, хто цікавиться психологією, філософією та просто любить сюжети, що захоплюють і не відпускають до останньої сторінки.

  Звичайний колекціонер метеликів чи…

     Дрібний службовець Клегг – замкнена у собі людина, соціофоб та самітник, який вважає навколишній світ ворожим середовищем. Єдине захоплення Клегга – колекціонування метеликів, а мріії обмежені лише бажанням упіймати новий красивий експонат. 

     У нього немає друзів, проте це його влаштовує. Існує одна людина, із якою Клегг хотів би спілкуватися – молода художниця Міранда. Але із жінками йому ніколи не щастило, тож через невпевненість у собі чоловік не наважується сказати про свої почуття Міранді.

     Одного разу Клегг робить вдалу ставку на кінних перегонах і виграє велику суму грошей. Це дає можливість чоловікові придбати великий будинок у напівпокинутому селі та усамітнитись, зосередившись на ловлі метеликів. Проте думка про Міранду не дає спокою Клеггу і він зважується на рішучий та ризиковий крок: викрадає дівчину та силоміць утримує її у своєму будинку. Клегг облаштовує їй кімнату у підвалі та купує усе, що вважає потрібним для молодої жінки: дорогий одяг, книги, матеріали для малювання, годує Міранду вишуканими стравами. Він називає її своєю гостею, проте не випускає із будинку, та сподівається, що невдовзі Міранда закохається у нього.

  Два погляди на життя

     Дж. Фаулз вдало підібрав спосіб найповніше передати усі почуття та міркування і Клегга, і Міранди. Роман складається із трьох частин: перша ведеться від імені Клегга, читач має змогу прослідкувати за ходом його думок і  сподівань.

  "Кожен бере від життя те, що може. І якщо людині багато чого в житті бракувало, то вона намагається будь-яким способом відшкодувати недостачу, поки удача на її боці"

     Друга частина – це щоденник ув’язненої Міранди, у якому дівчина пише не лише про перебування у підвалі та стосунки із Клеггом, а й згадує своє колишнє життя, самозаглиблюється та філософствує про розділення людей на «масу» та «обраних».

  "Я просто в розпачі ... У розпачі від того, що людям в цьому світі не вистачає співчуття, любові, здорового глузду. Тому, що хтось може запросто міркувати про можливість скинути ядерну бомбу, не кажучи вже про те, щоб віддати наказ її скинути. Тому, що нас, небайдужих, всього лише жменька. Тому, що в світі стільки жорстокості, підозрілості і злоби. Тому, що великі гроші можуть перетворити абсолютно нормальну молоду людину в злого і жорстокого злочинця"

     У третій (і найкоротшій) частині книги головним персонажем знову є Клегг, який роздумує про те, що сталося.

     Завдяки такій формі роману читачам пропонується подивитися на одні й ті ж події з різних сторін. Міранда та Клегг – два антиподи, які сприймають навколишній світ абсолютно по-різному. У них виникає двобій філософій існування: інтелектуального та обмеженого. З часом Міранда починає розуміти причини такої поведінки Клегга, проте чи переросте це у приязнь? І чи зможе Клегг мешкати під одним дахом із єдиним живим експонатом у своїй колекцї?

     Готуйтесь до сюжету, що переверне вашу уяву про людські стосунки! Ви можете купити книгу «Колекціонер» Дж. Фаулза українською мовою в інтернет-магазині tohome.com.ua та поринути у трішки моторошний, але надзвичайно цікавий світ боротьби двох особистостей.

  >> Вам сподобається стаття: Роман С. Кінга «Сяйво»: огляд

  Юлія Накогутова
  спеціально для tohome.com.ua

  Залиште ваш коментар