• Українська
 • Русский
Каталог товарів
  044 300 24 28
  • 050 373 80 88
  • 067 320 30 19 (Viber)
  sevenspikes.themes.common.filters
  sevenspikes.themes.pavilion.header.preferences
  Пошук

  А що ви бачили з вікна потяга?

  Не часто світові бестселери приходять в Україну так швидко, як зробила це книга «Дівчина в потягу» Поли Гоукінз. Цей твір встиг отримати позитивну оцінку від «короля жахів» - Стівена Кінга, а також заполонив серця мільйонів читачів по всьому світу. Сама ж авторка, щоб видати роман, позичала гроші у свого батька. Як бачимо, не дарма. Тепер на цю книгу вже знімає фільм кінокомпанія DreamWorks. Що ж такого особливого в цьому бестселері?

   

   

  Це книга, що або захоплює з першого слова, або так само блискавично відштовхує. Пола Гоукінз пише дуже просто і зрозуміло. Тут немає зайвих подробиць, що відволікатимуть увагу від подій, які відбуваються у житті героїнь роману. Так, саме героїнь, бо герої тут на другому плані.

  Оповідь ведуть три жінки. Одна з них – Рейчел. Їй за тридцять. Вона болісно переживає розлучення зі своїм чоловіком - Томом. Живе на квартирі у знайомої, постійно випиває і кожного раду їздить у потягу до Лондона, щоб всі думали, ніби в неї там робота. Спершу вона може викликати у вас відразу, але саме цьому і вчить книга: «Не судити все поверхово». Кожного разу, коли Рейчел повертається з Лондона, то спостерігає за ідеальною сім’єю через вікно своєї електрички. Вона уявляє, як вони живуть, дає їм уявні імена – Джесс і Джейсон. Та одного разу бачить, що Джесс цілується зовсім з іншим чоловіком. А наступного дня Рейчел дізнається, що ця жінка зникає, і головний підозрюваний у її таємничому зникненні  – Джейсон. Власне, такий розвиток подій її до болю вражає і стає зав’язкою роману.

  Друга жінка-оповідач у книзі – це Джесс. Звичайно ж, звуть її інакше. Справжнє ім’я жінки – Меган. Її сім’я зовсім не така щаслива, як уявляє собі Рейчел. Меган зневірена у собі художниця, яка не може знайти себе у житті. У той час, як чоловік до нестями її кохає, жінка просто дозволяє себе любити.

  Третя оповідачка у книзі – це Анна, дружина Тома. Вона боїться п’яної Рейчел, яка може нашкодити їхній дитині. Стосунки  у них напружені, але авторка дає нам побачити, наскільки багатогранною є Анна.

  Зрештою три жіночих долі в кінці твору зводяться до спільного знаменника і ми отримуємо несподіваний фінал, про який навіть не здогадувались на початку.

  Щодо чоловіків у книзі, то може видатись, ніби авторка втілила у них все негативне, що у неї накопичилось до осіб чоловічої статі. Загалом у романі їх три. Перший – це Том. Він пов’язаний з кожною із трьох жінок. Другий – це Скотт, чоловік Меган, якого підозрюють у її зникненні. Здавалося б, ідеальний, бо так віддано кохає свою дружину. Третій – Камаль Абдик, психотерапевт Меган. 

  Слід зазначити, що у романі немає абсолютно позитивних чи негативних персонажів. Кожен з них має свої недоліки та власну драму.  Це наближає сюжет до реальності. Реалістичності додають постійні поїздки Рейчел у громадському транспорті і використання вже таких звичних для нас планшетів, нетбуків та айпадів.

  «Дівчина у потягу», написана легко і близько до нашого буденного життя, доповнена майстерно витриманою інтригою і не втомлюється завойовувати читачів.

  Після прочитання  цієї книги починаєш уважніше дивитись з вікон потягів і автобусів на людей. Можливо, теж вдасться побачити щось справді важливе і у пошуках виходу для когось, знайти вихід ще й для себе.

  Текст: Алла Васьковська

  Спеціально для tohome.com.ua

    

  Також читайте рецензію на світовий бестселер Квіти для Елджернона: Розум для Чарлі; Квіти для Елджернона.

  Залиште ваш коментар